RENOVARE BISERICA

Cu Inalta binecuvantare a Preafericitului Daniel Patriarhul Bisericii Ortodoxe Romane s-a depus o munca sustinuta pentru realizarea unor lucrari necesare in parohie,cu ajutorul si aprobarea Consiliului parohial, cum au fost :
– Reparatii majore la Biserica parohiala, in anul 2009, constand in inlocuirea acoperisului vechi cu tabla de cupru, refacerea turlelor si a tamplariei acestora, inlocuirea geamurilor cu tamplarie de stejar si geam termopan, refacerea zidariei exterioare, precum si placarea cu marmura.
– Renovarea oficiului parohial si amenajarea depozitului de colportaj, arhiva si de carte, in anul 2010.
– Extinderea si renovarea capelei cimitirului vechi in anul 2009.
– Renovarea capelei cimitirului „Sf. Gheorghe” in anul 2011.
– Reparatii de intretinere si imprejmuire gard si pavaj din cimitirele parohiale.
– Informatizarea electronica a cimitirului „Sfantul Gheorghe”.
– Amenajarea decorativa a curtii bisericii.
– Am refacut instalatia de incalzire in biserica.
– S-a introdus internet, precum si sisteme de securitate si paza moderne.
– Montarea in anul 2010 a unui paratraznet pentru biserica parohiala conform normelor I.G.S.U. si a celor europene.
– S-au intabulat imobilele aflate in proprietatea bisericii.

Pentru mai multe poze vizitati Galerie.